Praca aktuariusza- firmy ubezpieczeniowe i określanie ryzyka przedsięwzięć biznesowych w firmach

Wybierając ścieżkę kariery zawodowej mamy mnóstwo dróg do wyboru. Jedną z nich, przeznaczoną dla nielicznych jest praca aktuariusza. Prowadząc firmę możemy spotkać się z osobą wykonującą taki zawód, który wymaga specjalnych uprawnień.Aktuariusz jest osobą specjalizującą się w matematyce finansowej. Na przykład liczy wartość ryzyka planów biznesowych lub związany jest z branżą ubezpieczeniową. Osoby wykonujące tego typu zawód stanowią niewielką część naszego społeczeństwa. Żeby zdobyć zawód aktuariusza potrzebne jest zdanie państwowego egzaminu, który na pewno nie należy do najprostszych. Z tego powodu właśnie niewiele kandydatów dostaje uprawnienia. Oprócz tego powinniśmy cechować się niezwykłymi umiejętnościami matematycznymi i analitycznym umysłem. Wycena ryzyka oraz różnych zobowiązań klientów wymaga czasami mnóstwa pracy, jest ona jednak niezwykle opłacalna - sprawdź http://rezerwy24.pl/rezerwy_na_odprawy_emerytalne. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą działać bez aktuariuszy i to przede wszystkim one zatrudniają takie osoby. Zarobki są bardzo satysfakcjonujące, nawet w początkach kariery, warto więc wybrać tę ścieżkę naszej kariery zawodowej.
emeryt
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim zdecydujemy się na krok w stronę uzyskania zawodu aktuariusza, dobrze jest sprawdzić czy posiadamy do tego dobre predyspozycje. Nie każdy posiada wystarczające zdolności analityczne jak również zdolność do przewidywania ryzyka. Czasami firmy ubezpieczeniowe organizują szkolenia wprowadzające do tego rodzaju zawodu, na których można sprawdzić swoje umiejętności jak również zaznajomić się z pracą aktuariusza. Praca aktuariusza to głównie rezerwy emerytalne, marginesy wypłacalności lub udział w procesach przedsiębiorstw związanych na przykład z fuzjami bądź przejmowaniem firm przez inne spółki - poradź się profesjonalisty. Zawód jest bardzo odpowiedzialny, często to od opinii aktuariusza będą zależały późniejsze działania firmy, która go zatrudnia.

Praca aktuariusza nie zawsze jest prosta, jednak stwarza bardzo duże możliwości do rozwoju. Można pracować zarówno w firmach ubezpieczeniowych jak i wszędzie tam, gdzie potrzebna będzie wycena ryzyka. Dzięki aktuariuszom tworzone są programy emerytalne czy też mogą oni pomagać firmom w podejmowaniu mnóstwa decyzji biznesowych lub związanych z ubezpieczeniem firmy i pracowników.

Obejrzyj