Praca przedstawiciela medycznego to zasadniczo popularny zawód wśród absolwentów medycyny i podobnych kierunków

Praca przedstawiciela medycznego polega przede wszystkim na reprezentacji konkretnego producenta z branży farmaceutycznej w kontaktach z klientami w celu promocji i sprzedaży. Każda firma farmaceutyczna zatrudnia w jednym regionie kilku przedstawicieli, których pracą jest wykonanie planu sprzedażowego. Im większy obszar, tym więcej zatrudnionych przedstawicieli na danym stanowisku.


apteka
Firmy branży farmaceutycznej najczęściej dają pracę absolwentom, jednak z minimum roczną praktyką. Naturalnie czytanie takich ofert pośród szukających zatrudnienia często wzmaga poirytowanie. Skoro ktoś niedawno skończył studia, to może się pochwalić najwyżej kilkumiesięcznym, nie zaś dłuższą praktyką. Większość firm farmaceutycznych nie posiada niezależnych laboratoriów. Najbliższe takie obiekty mogą się znajdować nawet na terytorium innego kraju. W danym regionie utworzone są natomiast działy sprzedażowe, które rekrutują swoich pracowników.

Praca przedstawiciel medyczny to dość poszukiwany zawód pośród byłych studentów farmacji i pokrewnych kierunków. Chociaż wyższe wykształcenie nie wystarczy. Osoba, która chciałaby pracować w branży medycznej, musi posiadać dobre kompetencje interpersonalne oraz umiejętność obsługi urządzeń mobilnych. Tworzenie dobrych kontaktów z klientem to najważniejsze zadanie przedstawiciela. Gdy ktoś poszukuje: praca Racibórz, to powinien mieć na uwadze, że do jego obowiązków będzie należała także obsługa aptek w całym regionie.Stąd też aspirant na przedstawiciela medycznego powinien posiadać aktualne prawo jazdy. Częste delegacje to stały element tej pracy, na który trzeba być przygotowanym.

tabletki
Niekwestionowaną korzyścią pracy przedstawiciela farmaceutycznego są satysfakcjonujące zarobki oraz możliwość użytkowania z auta służbowego. Zaangażowanie w pracę, daje mierzalne rezultaty w postaci dużych premii.

Firmy farmaceutyczne od czasu do czasu włączają do sprzedaży kolejne leki. Wtedy zatrudnieni pracownicy muszą zostać dodatkowo przeszkoleni. Perfekcyjna znajomość produktu oraz technik skutecznej sprzedaży to gwarancja sukcesu dobrego przedstawiciela na rynku medycznym. Przedstawicieli można podzielić się również podług rodzaju sprzedawanych towarów. Przedstawiciele medyczni, zwani też konsultantami ds. produktu zajmują się przeważnie lekami, które sprzedaje się wyłącznie na receptę.
Dalsza cześć http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/boleslawiec

Obejrzyj