Pracownicy to najistotniejsze dobro firmy w 21 wieku

Jeszcze zupełnie niedawno było przekonanie, iż podwładni powinni przychodzić do pracy, angażować się zupełnie w wypełnianie swoich obowiązków, gdyż w końcu za to otrzymują pieniądze, a następnie zakład ma cieszyć się jak najlepszą opinią za jakość proponowanych usług. Na szczęście znacznie więcej prezesów wydaje sobie sprawę z tego, że najistotniejszym lutetem jaki ma przedsiębiorstwo, nie jest wytwarzany produkt, lecz ludzie, którzy go wykonują.
System zarządzania zasobami ludzkimi jest koniecznyszkolenie firmowe w sali konferencyjnej
Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej firmie bardzo istotni są pracownicy, jeżeli będą zadowoleni ze własnej pracy, ze swojego wynagrodzenia, to jest większa szansa na to, iż będą pragnęli się za to wszystko zrewanżować, a co się z tym łączy, iż ze znacznie większym zaangażowaniem i oddaniem będą podchodzili do wypełniania swojej praca. Co również w tym wszystkim jest ważne, to z pewnością fakt, że taki system zarządzania zasobami ludzkimi (kierowanie kapitałem ludzkim) pozwala nam na bieżąco pilnować ich pracę, sprawdzać czy ta ich motywacja nie maleje, czy nadal tak identycznie dobrze przykładają się do wypełniania własnych zobowiązań. Dzięki tworzeniu takiego bilansu, mamy szansę decydować czy wysłać kogoś na szkolenie, czy podwyższyć komuś pensję, tak aby dostrzegał, iż zauważamy jego starania i iż pragniemy go w ten sposób za nie nagrodzić.


Zarządzanie kapitałem ludzkim wymaga wyczucia

Ocena pracownika
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Należy zaznaczyć, że zarządzanie kapitałem ludzkim wymaga odpowiedniego wyczucia, przez to właśnie najpierw samodzielnie musimy udać się na właściwe kursy oraz wykorzystywać z właściwych systemów. Powinniśmy zaznaczyć, jeżeli należy udowodnić, że doceniamy te wysiłki, a jeżeli trzeba powiedzieć, że podwładny zwyczajnie dobrze wykonuje swoją pracę. Z motywacją trzeba być bardzo uważnym, ponieważ jej brak ma szansę sprawić niezadowolenie, lecz jej nadmiar ma szansę spowodować odczucie, że podwładny posiada już tak świetną pozycję w zakładzie, że więcej nie musi się trudzić. To wszystko powinno stać się naprawdę bardzo właściwie zrównoważone.


Specjaliści powiedzą nam jak to zrobić

Jeśli boimy się, że nie poradzimy sobie samodzielnie z tym wszystkim, to z pewnością należy korzystać z pomocy specjalistów, ponieważ oni podpowiedzą nam, jak powinniśmy się zachowywać. A to wszystko odbędzie się z wielkim pożytkiem dla przedsiębiorstwa.

Obejrzyj