Przemyślany program lojalnościowy - który warto wybrać?

Czym w dzisiejszych czasach jest hasło lojalność? Czy w tych czasach potrafimy być lojalni? Jeżeli chodzi o związki między ludźmi, to bywa z tym różnie i trzeba byłoby zbadać ogólnie psychologiczną stronę różnych więzi. Ale, jeśli chodzi o lojalność co do jakiś firm, to da się zauważyć wyraźnie po programach lojalnościowych, które trafiają do dużego grona osób, a które z tego typu programów nie były trafione. Ludzie kochają czuć się docenieni, nawet, kiedy robią zakupy.


Z tego też powodu dużo mało i bardzo popularnych firm daje klientom karty lojalnościowe. To kawałek plastiku, na który zbiera się punkty, które później da się wymienić na jakąś rzecz, albo dopłacić przy ich pomocy do zakupów. Wszystko jest zależne od tego, co wymyśliła konkretna firma. Wiele osób z chęcią takie karty przyjmuje i ma ich wiele w swych portfelach (http://navy-blue.pl/). Dzięki temu faktycznie możemy sporo zaoszczędzić, także klienci wiele zyskują. Natomiast firmy robiące takie programy lojalnościowe zyskują lojalnych klientów, którzy chętnie wrócą do ich sklepów i zostawią w nich pieniądze. Lojalność kiedyś kojarzyła się z przyjaźnią, a dziś częściej kojarzona jest ze wspomnianymi kartami lojalnościowymi, tj. programami znanych marek, cóż taki znak naszych czasów.

Agencja marketingowa Navy Blue
Źródło: http://www.sxc.hu
W dzisiejszych czasach ważna jest odpowiednia komunikacja. Nie każdy wie, jak komunikować się z klientami. A powinniśmy zbudować genialną relację z możliwymi klientami, by zostali klientami wydającymi pieniądze (zobacz zajrzyj koniecznie). Przez, to firma będzie w stanie mieć pieniądze. Z tego powodu tak ważny jest marketing relacji. Jeśli nie posiadamy na ten temat pojęcia, to warto porozumieć się z firmą, która zajmują się kreowaniem odpowiednich relacji na różnych płaszczyznach i w różnych kombinacjach. Przez innowacyjną wiedzę osób zajmujących się taką tematyką i tym, że posiadają oni dostęp do baz danych z wieloma klientami, faktycznie sporo możemy zdziałać (www.navy-blue.pl/uslugi/social-media/) Dlatego dobrze sprawdzić, kto może nas wesprzeć w utrzymaniu właściwych relacji na pożądanym poziomie, w kierunku odpowiadającej nam grupy docelowej.


Oczywiście za kreowanie właściwego marketingu relacji będziemy musieli zapłacić. Ale za dobre rozwiązania płacić warto, bo to inwestycja na przyszłość.
Po określonym czasie zauważymy, że sami potrafimy odpowiednio kreować relacje, by marketing relacji rzeczywiście sprawnie funkcjonował.

Obejrzyj