Psy skore do figli oraz towarzystwa.

Jeżeli chcemy, by w naszej rodzinie zjawił się pies, dobrze jest ową decyzję gruntownie przemyśleć i skonsultować z całą rodziną. Jest sporo ras psów. Dobrze zatem zastanowić się, jaka rasa jest właściwa do naszego trybu życia, szczególnie, jeśli posiadamy dzieci.


Psiak to oczywiście duży obowiązek, lecz także wierny przyjaciel na lata.


Wiele ludzi pragnie, by ich małe dzieciaczki rozwijały się w obecności łagodnego oraz skorego do psot psa. Taki jest właśnie labrador. To pies niezwykle inteligentny, wykorzystywany w dogoterapii, przez wszelkie służby mundurowe oraz jako pomocnik osób niepełnosprawnych (Perfect Breed - o hodowli laladorów). Na pewno nauczymy go zatem wielu praktycznych oraz miłych sztuczek. Dobrze byłoby, by wybrana przez nas hodowla została zarejestrowana w polskim związku kynologicznym. Wówczas mamy pewność, iż kupiony pies jest czysty rasowo oraz nie ma żadnych przykrych genetycznych chorób, których nie widzimy od razu.


Perfect Breed hodowla labradorów
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Rzetelny hodowca podzieli się także doświadczeniem, jeżeli chodzi o wychowanie i żywienie tych uroczych psów. Dobrze jest samemu wybrać się do wytypowanej hodowli, aby zorientować się w jakich warunkach są hodowane psy. Jeśli właściciel hodowli nie pozwala na przyjazd, powinniśmy być ostrożni. Jeżeli interesuje nas mądry oraz spokojny labrador cena tego psa może być różna (http://perfectbreed.pl/szczeniaki/). Za rasowego psa płacić będziemy wiele, wszakże zyskujemy gwarancję, że jest to psiak rasowy, nie zaś mieszaniec. Podejrzanie tanie psy mogą pochodzić z pseudohodowli.


Jeśli posiadamy miękkie serce, możemy wziąć labradora z przytuliska dla zwierząt. Wtedy jednak nie wiemy jaki będzie jego stan zdrowia i temperament. Jeśli mamy maluchy w domu, warto takie ryzyko odłożyć na później.

Obejrzyj