Różnorakie dokumenty PIT-ów i sposoby na ich proste przygotowanie

Poza PIT-em o numerze 37 czy 28, można rozliczyć również inne zgłoszenia podatkowe, obejmujące z wieloma innymi możliwymi źródłami przychodów. Wszystkie z nich można zeznać poprzez Internet w dowolnej chwili oraz bez żadnych problemów.
rozliczenia
Jeśli ktoś prowadzi na przykład działalność gospodarczą czy także pracuje za granicą, musi zapoznać się z deklaracją PIT 36 online. Dotyczy on – poza wymienioną już działalnością, również najem, podnajem, dzierżawę albo też różne inne dochody. Jest on wyznaczony zarówno dla osób wychowujących samotnie dzieci, jak również podatników deklarującym indywidualnie swe dochody lubze współmałżonkiem.

Można go – podobnie jak każdą inną deklarację – wypełnić internetowo oraz w nieodpłatnym programie przeznaczonym właśnie do zeznań podatkowych. Dzięki PIT 36 online można ominąć wszelkie kolejki mające związek ze składaniem dokumentów osobiście w urzędzie, a nawet wysyłaniem ich pocztą tradycyjną. Jest on podobny do PIT-u o numerze 37, lecz częściej używany przez osoby prowadzące swoją działalność gospodarczą.Już dziś udostępniane są także aplikacje PIT 2017, które każdy będzie mógł wypełnić od pierwszego stycznia za bieżący obecnie rok. Są one bardzo zbliżone do programów z dawnych lat i również zawierają instrukcje pomagające w szczegółowym uzupełnieniu każdej rubryki.

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zeznanie przed „fiskusem” poprzez Internet. Potwierdza to, że wypełnianie kwestii online jest dużo bardziej prostsze. PIT 2017 umożliwia już przygotowanie się i przejrzenie odpowiednich deklaracji, aby w przyszłości nie mieć z nimi problemu.

Obejrzyj