Czyszczenie to doskonały test na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie zajęcia, które zmuszają nas większej stanowczości i obowiązkowości. Można do tej grupy wpisać sporo codziennych obowiązków: sprzątanie, wychowanie potomka, dieta, ćwiczenia i tak dalej. W każdej z tych rzeczy liczy się systematyczność oraz utrzymanie pewnego rygoru, który pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów. Weźmy takie porządki. Załóżmy, iż robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Doprowadzamy do porządku wtedy nasze okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamyparkiet mopem, używamy dużej ilości innych pojemników, w których jest chemiczna substancja, na różnego rodzaju brudy: łazienkowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.


mycie okna
Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy sprzątać regularnie, bo jeżeli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, zagubimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie straszył swoją wielkością.Następny przykład jest z tym większych obowiązków – odchowanie potomstwa. Tutaj najpewniej popełnimy dużo błędów. jeżeli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, nasza pociecha na pewno zrobi z tego pożytek. Trzeba natomiast wziąć poprawkę, że przecież ten mały człowiek to istota żywa, nie da się opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym drylem i sumiennością, lecz musimy doliczyć również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję mopy do mycia podłogi.


Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest za to dość proste, ale jedynie w teorii. Jedz odpowiednie ilości, o konkretnych godzinach, nie napychaj się do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko w teorii wygląda znakomicie, ale kiedy przychodzi, do praktyki wtedy dopiero wiemy, czym jest dyscyplina w zakresie trzymania się diety. Jest to długa i żmudna walka o lepsze dla nas jutro, jest to bitwa z czymś niewidzialnym, lecz także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy z własną głową, ze swoimi przyzwyczajeniami kulinarnymi, to tak jakby zmienić część własnej osoby. Nie jest to łatwe.


mycie okna
Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com
Na sam koniec taki oto przykład – sport, jest dość podobny do przestrzegania diety, ale tylko po części. W przypadku diety musimy zmienić przyzwyczajenia kulinarne, ale gdy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze. Jedzenie rzeczywiście, bo skoro ćwiczymy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, równocześnie jednak powinniśmy zmienić… nas samych. I to jest chyba w tym najtrudniejsze, wymaga rygoru i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek zmienia się wtedy w ciągła walkę, ale warto ją podjąć. Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. myjki dla okien.

Obejrzyj