Rodzaje reklam – jakie są te najskuteczniejsze

Otwierając własną firmę, oprócz załatwienia mnóstwa formalności i zatroszczenia się o detale, należy także zadbać o to, by naszą firmę dobrze rozreklamować – jak głosi powszechne powiedzenie – reklama jest dźwignią handlu, co za tym idzie, jeśli skutecznie wypromujemy naszą usługę, mamy duże szanse na sukces.


Pragnąc dobrze wypromować markę bądź produkt wykreowany przez nas, wypadałoby najpierw sprawdzić jak winna wyglądać skuteczna reklama.


Aby to uczynić wystarczy tylko albo aż poczytać trochę w sieci na ten temat – jest mnóstwo artykułów, które wskazują nam w jaki sposób stworzyć skuteczną reklamę (nowoczesny silikonowy pokrowiec). Główną zaletą poprawnie wykonanej reklamy jest głównie jej przejrzystość i czytelność – przyszły klient musi przecież od razu wiedzieć co jest reklamowane – to produkt jest tu najważniejszy, nie sama reklama. Dlatego powinniśmy kierować się minimalizmem, owszem, reklama musi być chwytliwa i przyciągać jak największą liczbę ludzi, ale musi też przyciągać nas graficznie – a tutaj dość często popełniamy błędy i pragniemy zawrzeć jak największą ilość informacji – im więcej tym lepiej, a to jest błąd. Jeśli podamy te najbardziej istotne informacje i nasza reklama graficznie będzie prezentować się fantastycznie, klient sam zgłosi się po więcej informacji.


kawa
Autor: Calvado
Źródło: Calvado
kliknij tu
Autor: UNICEF Ukraine
Źródło: http://www.flickr.com


Mówiąc o reklamach, wypada postawić sobie pytanie jakie są te najbardziej znane formy reklam? Oczywiście jedną z tych bardziej powszechnych jest ta, którą każdego dnia oglądamy w telewizji, jednakże skupmy się na reklamach zewnętrznych – bo to przede wszystkim one reklamują dany produkt. Bez wątpienia najbardziej rozpowszechnioną formą tej reklamy są billboardy – wielkie tablice, które mają za zadanie reklamować dany produkt. Jest to szalenie prosty sposób na promocję oraz zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy. To, co przyciąga naszą uwagę, to głównie wielkość takiego billboardu – nie można go nie zauważyć, więc, chcąc nie chcąc, kierujemy nasz wzrok, na to, co akurat promuje. Niezwykle popularną formą są również gadżety promujące daną firmę – z pewnością każdy z nas używała kiedyś długopisu reklamującego jakąś firmę lub też dostała notes, lub kalendarz. Popularne również są niebanalne parasole z nadrukiem – przede wszystkim reklamujące restauracje, jednakże coraz częściej używane przez inne rodzaje firm.


Z uwagi na to na rynku obecnych jest wiele firm, które tego typu parasole nam stworzą – co więcej, nierzadko proponują nam, iż sami możemy sobie taki parasol stworzyć – dla tych, którzy posiadają pomysł jest to z pewnością dobra informacja. Parasole z nadrukiem to idealny gadżet – używają ich niemal wszyscy, więc nie sposób ich nie dostrzec.

Obejrzyj