Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Wszelki podatnik winien wiedzieć, iż do kwietnia każdego roku ma czas, ażeby złożyć coroczne rozliczenie podatku dochodowego , a więc rozliczenie PIT.

płacenie podatków
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Dużo osób zwleka ze sporządzeniem deklaracji o wielkości przychodów do ostatniego momentu. Nie jest to doskonałe wyjście, bowiem istnieje ryzyko, iż nie zdążymy rozliczyć się na czas. Do tego im wcześniej złożymy właściwe formularze do urzędu skarbowego, tym szybciej zostanie naliczony zwrot podatku. W przypadku kiedy nie korzystamy z usług biura księgowego, natomiast lękamy się popełnienia błędów w wypełnianych blankietach, trzeba pomyśleć o skorzystaniu z oprogramowania komputerowego do rozliczania podatków - https://www.pitax.pl/wiedza/informacje-podatkowe/jak-rozliczyc-dochody-z-korepetycji-dzialalnosc-gospodarcza/opodatkowanie-skala-podatkowa-wg-stawki-podatku-1832/.

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale popełnianie błędów w deklaracjach fiskalnych może mieć dla nas niekorzystne efekty. Urzędowe formularze ogromnie często obejmują mnóstwo rubryk, które nie są wystarczająco opisane, by je wypełnić bez większych kłopotów.
obliczanie podatku
Źródło: pixabay.com
Oczywiście można skorzystać ze wzorów. Jednak z pewnością łatwiej jest wykonać rozliczenie PIT 37 z pomocą oprogramowania komputerowego albo dodatkowej platformy internetowej.

Z pomocą oprogramowania powstanie elektroniczny blankiet – niczego nie będziemy musieli zapełniać ręcznie. Na dodatek skończony plik można od razu przekazać drogą elektroniczną do urzędu skarbowego – oświadczeń nie trzeba zanosić samodzielnie do urzędu, dzięki czemu nie będziemy sterczeć w kolejce i denerwować się, że marnujemy cały dzień na przekazanie urzędnikowi jednego zaświadczenia. Pamiętaj, że bez względu na to, jakim sposobem wypełniasz deklarację roczną, masz możliwość oddania 1 procent na Organizację Pożytku Publicznego - dalej.

Obejrzyj