Rzeczy, jakie warto wiedzieć, nabywając parcelę pod budowę domu

Kupno parceli wydaje się prostszą decyzją od opracowania projektu domku. Jest wiele czynników, które oddziałują nie jedynie na pułap kosztów podczas samej budowy, ale istnieją też takie, jakie mogą dodać kłopotów w fazie eksploatacji.
http://posesor-nieruchomosci.pl/
Autor: twintiger007
Źródło: http://www.flickr.com


Warto zwrócić uwagę, czy jest droga dojazdowa do działki i w jakim jest ona stanie. Nie musi być to droga publiczna, ale musi zapewniać dojazd do posesji, więc gdy jest prywatna, powinno się sformalizować możliwość korzystania z niej. Jeśli do działki nie ma dojazdu, nieodzowne będzie ustanowienie służebności przejazdu na posiadłości sąsiedniej. Kiedy najodpowiedniej oceniać działki Drawsko Pomorskie pod budowę mieszkania? Każda pora roku wiąże się z jakimiś zależnościami (nieruchomość w Drawsku Pomorskim). Latem można np. oszacować zacienienie działki. Podmokłość terenu najprościej określić wiosną jak też jesienią, stan dróg dojazdowych - szczególnie, jeśli będzie to droga nieutwardzona, dobrze ocenić zimą bądź jesienią, gdy jest najwięcej opadów.


bhp
Źródło: pixabay.com


Naturalnie nie każdy może przeznaczyć cały rok na analizowanie atutów jak też wad wyselekcjonowanej lokalizacji i tak długo podejmować decyzję o nabyciu gruntu. Warto jednakże podjechać na działkę w rozmaITych godzinach, aby oszacować jej nasłonecznienie oraz wyselekcjonować najbardziej perfekcyjne położenie przyszłego domu względem stron świata.


Jeśli chodzi o nieruchomości Zachodniopomorskie, rozmiar ma bez wątpliwości znaczenie – im szersza parcela, tym większy wybór projektów, jakie można na niej umiejscowić (Posesor Nieruchomości).
Nim zakupimy parcelę w dogodnej dla nas lokalizacji, wskazane jest zastanowić się, czy aby z całą pewnością będzie to akuratne rozwiązanie.

Obejrzyj