Dorywcza praca na studiach - porządkowanie firm

Najczęściej studenci szukają pracy w pubach, dyskotekach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Oczywiście, nie jest tak, że do takiej pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. To jasne, że bardzo nieśmiała osoba, która boi się odezwać do innych nie odnajdzie się w roli kelnera, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie utrzyma się długo na zmywaku. Praca za barem wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasem zdolności rozładowania trudnych sytuacji.

sprzątanie2
Źródło: sxc.hu
Co niektórzy zamawiają firmę sprzątającą do prywatnego mieszkania. Trzeba wpisać w wyszukiwarkę "firma sprzątająca Katowice" i już. Ale czy oby na pewno tak jest?. Wybór takiej firmy w rzeczywistości nie jest prosty. Należy uważać na to, żeby nie sprowadzić do swojego domu nie wiadomo kogo. Musi to być firma, która zręcznie i dokładnie posprząta nasz dom lub mieszkanie. Warto, więc zwrócić uwagę na poszczególne rzeczy jak np.: referencje.

Jeżeli praca w restauracji albo barze nie jest dla nas właściwa innym wyjściem jest sprzątanie obiektów w Warszawie. To praca (zobacz praca lubin), którą można wykonywać w różnych godzinach, więc nie przeszkadza w studiach. Ponadto jest dość dobrze płatna. Szczególnie, jeżeli uda nam się znaleźć pracę w przedsiębiorstwie o ugruntowanej pozycji.

sprzątanie3
Źródło: sxc.hu
Na przykład sprzątanie biur to praca, którą zleca się tylko kilku firmom, najszerzej znanym i solidnym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej płatne, niż podobna praca (zobacz praca skierniewice) dla osób prywatnych. Naturalnie i samodzielnie można znaleźć dobre domy do sprzątania. Czasami wystarczy parę dni aby otrzymać całkiem dobre pieniądze.

Obejrzyj