Sprzęty, w których wykorzystywany jest gaz są u nas powszechne. Mamy swoich dostawców, którzy nas zaopatrują i korzystamy z tego, że nie jest to drogie wyjście.

Większość z nas posiada już dawno podpisane umowy na dostarczanie gazu i właściwie kontynuuje je przez wiele lat. Czasami jednak należałoby poszukać korzystniejszych propozycji, w teraźniejszym czasie można na takiej zmianie rzeczywiście zaoszczędzić, a o to najprawdopodobniej wszystkim chodzi najbardziej.


zmiana sprzedawcy gazu
Autor: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com


Jest to korzystne rozwiązanie i faktycznie powinno się rozglądnąć się za kimś, kto tę usługę wykonuje niższym kosztem. By taka zmiana sprzedawcy gazu zmiana sprzedawcy gazu mogła nastać, trzeba na początku zapoznać się z całą procedurą. Oczywiście można usprawnić sobie zadanie. W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie podpisanie upoważnienia dla nowego wybranego osobiście sprzedawcy, by to on dokonywał tego w naszym imieniu. To oszczędzi nam wiele czasu i nadzwyczajnie ułatwi całą procedurę tym bardziej, jeśli realizujemy to jedyny raz i za bardzo nie wiemy, czego trzeba przypilnować. Jeżeli to zrobimy to właśnie nowy podmiot prowadzący sprzedaż gazu (www.handen.pl/gaz-dla-ciebie) zerwie za nas umowę jak również co bywa niesłychanie ważne wpłaci za nas właściwą kaucję, która zagwarantuje nam brak przerwy w dostarczaniu gazu. W przeciwnym przypadku pozostalibyśmy na nią skazani. Trzeba dodać, iż cała metodyka w której nastąpi zmiana sprzedawcy gazu będzie trwać do czterech tygodni. Pozostaje jeszcze jedyna sprawa, której nie można pominąć w tym momencie. Większość przedsiębiorstw prowadzących sprzedaż gazu podpisuje z nabywcami kompleksową umowę . W zasadzie wygląda to tak, iż nie otrzymujemy dwóch faktur tzn. jednej za rzeczywiste zużycie gazu a kolejnej za dystrybucję . Wszystkie nasze zobowiązania są wyszczególnione na jednym egzemplarzu. Później pozostaje już tylko cieszyć się mniejszymi rachunkami.
Cała procedura nie bywa wyjątkowo trudna do przejścia, nie ogranicza brakiem dostaw dlatego też należy\trzeba wziąć pod rozwagę taką zmianę. Nikt z nas nie lubi wydawać więcej niż potrzebuje, więc po co trzymać się kurczowo obecnego dostawcy? Należy rozejrzeć się za kimś, kto zaproponuje nam faktycznie atrakcyjne ceny.

Obejrzyj