Szczegółowa mapa turystyczna jest niesłychanie przydatna w trakcie wielokilometrowej wędrówki

Jeśli planujemy wypad w góry lub w rejon, który słabo znamy, to warto kupić dobrą mapę, żebyśmy się nie pogubili. Ponadto mapa z zaznaczonymi szlakami umożliwi nam szybkie rozplanowanie wędrówek.


gospodarka
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com


odkurzacz
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
mapy turystyczne
Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl


W przypadku gdy organizujemy wyjazd w Tatry, opłaca się zabrać ze sobą porządną mapę. Jeżeli pragniemy posiadać dobry Wybór, to wystarczy zaglądnąć do Internetu, gdzie z łatwością kupimy najróżniejsze sprawdzone mapy turystyczne z zaznaczonymi szlakami. Posiadanie takiej mapy w na szlaku jest niezmiernie wygodne, ponieważ będziemy mogli zaplanować wędrówkę i zorientować się, w jakim miejscu jesteśmy. Warto zakupić mapę laminowaną, będzie ona odporna na wodę oraz urazy mechaniczne.


Oczywiście można także pobrać precyzyjne mapy turystyczne na smartfona. Będziemy wtedy posiadali gwarancję, iż nigdy ich nie zagubimy. Jednakże może to być wyjście mało funkcjonalne, jeżeli się okaże przykładowo, że telefon nam się rozładował i nie posiadamy kolejnej baterii. Będziemy w tym wypadku bez mapy, co na trudniejszych trasach może okazać się nieprzyjemne - szukaj na wgl.pl. Dobrze będzie zatem wyposażyć się w szczegółowe mapy turystyczne, na których wyraźnie są oznaczone szlaki i rozmaite punkty orientacyjne.


Znakomitym rozwiązaniem będzie zabranie na wycieczkę dwóch map, jednej dużej i dokładniejszej, a drugiej małej, którą da się łatwo schować do plecaka.


W sklepach dostępnych jest niezwykle dużo rozmaitych map. Warto zatem zakupić taką, którą z łatwością będziemy umieli odczytać.

Obejrzyj