Syndicate content

VAT

Wiadomości odnośnie faktury zaliczkowej VAT, ulg na nabycie kasy fiskalnej i wypełniania faktur VAT

in
Faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
W tym artykule zostaną ujęte trzy niezwykle istotne kwestie. Omówimy temat związany z fakturą zaliczkową VAT, ulgą na zakup kasy fiskalnej a dodatkowo odpowiemy na bardzo ważkie pytanie - jak wypełnić fakturę VAT.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

księgowość
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie biznesu, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie należy do skomplikowanych. Zapewne procedurę i tak dałoby radę uprościć, lecz sugerowanie, że typowy Polak nie poradzi sobie z założeniem własnej firmy jest najzupełniej nieprawdziwe. Można tak naprawdę powiedzieć, iż osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, generalnie powinna na jakiś czas się wstrzymać.

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
W kraju podczas wynajmu lokalu obowiązują konkretne wytyczne. Osoby zawierające umowę najmu powinny wiedzieć, że do ich obowiązków należy zapłata pewnych podatków. Analizując opodatkowanie wynajmu trzeba przyznać, że oprócz podatku głównego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a ponadto podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę muszą być świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty nałożonego na nich obowiązku podatkowego mogą spodziewać się dość surowych kar w formie stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i możliwe kary za brak zapłaty rozliczają dane organy podatkowe.

Obejrzyj