Syndicate content

VAT

Wiadomości odnośnie faktury zaliczkowej VAT, ulg na nabycie kasy fiskalnej i wypełniania faktur VAT

in
Faktura
Autor: VLCineaste
Źródło: http://www.flickr.com
W tym artykule zostaną ujęte trzy niezwykle istotne kwestie. Omówimy temat związany z fakturą zaliczkową VAT, ulgą na zakup kasy fiskalnej a dodatkowo odpowiemy na bardzo ważkie pytanie - jak wypełnić fakturę VAT.

Czy naprawdę należy korzystać z usług księgowości?

księgowość
Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com
Założenie biznesu, nawet w naszym kraju, zasadniczo nie należy do skomplikowanych. Zapewne procedurę i tak dałoby radę uprościć, lecz sugerowanie, że typowy Polak nie poradzi sobie z założeniem własnej firmy jest najzupełniej nieprawdziwe. Można tak naprawdę powiedzieć, iż osoba, która nie będzie radziła sobie z otworzeniem firmy, generalnie powinna na jakiś czas się wstrzymać.

Opodatkowanie wynajmu w Polsce

mieszkanie
Źródło: www.morguefile.com
W Polsce podczas wynajmu lokalu obowiązują konkretne wytyczne. Osoby podpisujące umowę najmu powinny być świadome, że do ich obowiązków należy zapłata określonych podatków. Analizując opodatkowanie wynajmu należy stwierdzić, że prócz podatku podstawowego należy płacić podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek VAT – od towarów i usług, a także podatek od nieruchomości. Osoby podpisujące umowę muszą być świadome tego, że jeśli się nie wywiążą z zapłaty ciążącego na nich obowiązku uiszczenia opłaty mogą spodziewać się bardzo nieprzyjemnych konsekwencji w postaci stawek podatkowych. Opodatkowanie wynajmu i spodziewane kary za brak zapłaty rozliczają określone organy podatkowe.

Obejrzyj