W czym powinien nam pomóc prawnik w Niemczech?

Członkostwo naszego państwa w Unii Europejskiej jak również bliskie sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne przyczyny ogromnego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się także liczba polskich przedsiębiorstw inwestujących u zachodnich sąsiadów. Wiąże się to ze zwiększonym zapotrzebowaniem na usługi prawników znających się dobrze na prawie pracy. Coraz więcej kancelarii adwokackich oferuje swe usługi w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie mające siedziby na terenie naszego kraju. Kancelarie udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak również na rzecz pracowników.
adwokaci w RFN
Niestety jak obrazują europejskie analizy,10 - 20 procent ogólnej liczby niemieckich imigrantów spotykają niepowodzenia na niemieckim rynku pracy. W Niemczech jest bardzo wielu bezdomnych imigrantów bez pracy. Często te osoby stają się alkoholikami. Niebezpieczny jest ciągle jeszcze panujący w Polsce mit, że w Niemczech czeka na nas idealna, świetnie płatna praca (polecamy też) co stanowi pokusę zwłaszcza osoby zamieszkujące polską prowincję, które niewielkie mają perspektywy na znalezienie godziwej pracy we własnej ojczyźnie. W dodatku mit ten rozprzestrzenia się niczym gruźlica! Wystarczy tylko że jedna osoba ze wsi nachwali się jak to dobrze jest mu w tym niemieckim "raju", a już pociąga za sobą pół miejscowości. Niestety, zwłaszcza jeśli ktoś słabo zna język, często bywa niemile zaskoczony. Okazuje się bowiem, że o pracę za naszą zachodnią granicą wcale nie tak łatwo.
Nic więc dziwnego że adwokaci w Niemczech http://balduin-pfnuer.de/ mają tłumy klientów. Główne sprawy jakimi się oni zajmują to: dochodzenie zaległych należnych wynagrodzeń za pracę, ochrona zatrudnionych przed wypowiedzeniem umowy, sporządzanie i analiza umów o pracę, także umów dla spółek, doradztwo prawne dla pracodawców, przygotowywanie wypowiedzeń, obrona klienta w postępowaniach tyczących się tak zwanej „pracy na czarno”, i wiele, wiele innych. Aby jednak uniknąć potrzeby usług adwokata w Niemczech, radzę się porządnie do tej tak ważnej decyzji o wyjeździe przyszykować. Przede wszystkim nie jechać "w ciemno" ale do konkretnego, spodziewającego się nas pracodawcy oraz znać chociażby podstawy języka niemieckiego.

Obejrzyj