W jaki sposób dobrze inwestować swoje pieniądze, by pomnażać osobisty majątek?

Dobrą metodą pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w akcje. Dobrze jest wyłącznie wiedzieć w jakiego typu spółki inwestować. Każdy bez wyjątku skuteczny inwestor niewątpliwie ma własny sprawdzony sposób wyboru giełdowych spółek do portfela. Dobrze jest poznać część dobrych porad, by się kierując nimi mądrze zainwestować środki pieniężne.


giełda
Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com
Koniecznie trzeba z tego powodu inwestować w firmę, która zarabia jak również nie ponosi żadnych strat. Gdyż nurty na akcyjnej giełdzie ekspresowo się nie odwracają. Koniecznie trzeba pozyskiwać akcje spółek, które są w stanie zwiększyć swe dochody nawet w momencie kryzysu. Dobrym na to przykładem są akcje PGE jak również akcje ENERGA. Cena akcji tych dwóch spółek wykazywała wzrostową tendencję nawet w czasie kryzysu gospodarczego. Niestety jest niewiele takich spółek, które potrafią się rozwijać jak również powiększać własne zyski nawet wtedy, kiedy cała światowa gospodarka się boryka z problemami.

Należy omijać spółki, wypłacające dywidendę większą od wygenerowanych zysków. Niebywale często się zdarza, że zarząd akcyjnej spółki zwiększa wypłacaną dywidendę, żeby pobudzić wzrost kursu akcji. Czasem zaciąga się nawet kredyt, aby opłacić tego typu operację. Współcześnie polityka dywidendy w PGE zakłada wyłożenie na ten cel 50% zysku skonsolidowanego netto. Akcje PGE są z tego powodu należycie zabezpieczone. W bardzo dobrym miejscu jest aktualnie kurs akcji PGE z punktu widzenia analizy technicznej. Wycena walorów ma od paru dni kurs wzrostowy - comparic.pl.


Podobnie wyglądają akcje ENERGA - akcje Energa. Dobrze jest jeszcze raz powiedzieć, że nie należy pozyskiwać akcji w spadkowym trendzie w nadziei, że kierunek odwróci się. Mały wyjątek od takiej reguły nie jest w stanie pokryć strat z pozostałych licznych pomyłek. Nie warto też
finanse
Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
pozyskiwać tanich akcji. Fakt, że giełdowe akcje są tanie, nie znaczy, że należy je nabyć. Wskaźnik cena na zysk nigdy nie powinien być powodem zakupu. Często się zdarza, że tak tanie akcje mogą jeszcze bardziej stanieć. A te z wysoką ceną mogą wyraźnie podrożeć.

Podejmując decyzję o inwestowaniu w akcyjne spółki dobrze jest wystrzegać się firm mocno zadłużonych. Bowiem takie spółki mogą wpaść w problemy finansowe. Należy ponadto unikać akcyjnych spółek, które często emitują nowe akcje. Czasem firma wypuszcza nowiusieńki akcje, ażeby zdobyć nowe środki pieniężne niezbędne na rozwój. Z każdą taką operacją wartość dla akcjonariuszy spada. Co bezsprzecznie pociąga za sobą cenę akcji. Gra na akcyjnej giełdzie wymaga dużego zaangażowania i wiedzy.

Dobrze jest wobec tego uważnie czytać wszystkie opinie jak też śledzić sytuację gospodarczą państwa i danej akcyjnej spółki. Jedynie tak można efektywnie pomnożyć własny majątek.

Obejrzyj