W jaki sposób urządzić sklep, żeby był praktyczny, a zakupy w nim robione były przyjemne? Powinniśmy poznać kilka ważnych zasad

Zaaranżowanie sklepu to niekończące się planowanie, należy myśleć już o wszystkim w trakcie rozpoczynania budowy. Etap akceptacji planu budynku powinien służyć koncepcji rozmieszczenia poszczególnych stoisk. Właściwe rozplanowanie przemieszczania się naszych potencjalnych klientów, to połowa sukcesu. Wiedzieć bowiem należy, że powinni oni czuć się swobodnie, natomiast rozkład artykułów musi być prosty, aby nie musieli niepotrzebnie szukać tego, co chcą kupić.

Szkło
Autor: Saint-Gobain Glass
Niestety dosyć często projektanci budynków nie posiadają za bardzo odpowiedniej wiedzy czy doświadczenia odnośnie wymiarów oraz rozmieszczenia poszczególnych rzeczy w sklepie, stąd w związku z tym dość często spotkać się możemy z ciężkimi oraz kłopotliwymi sytuacjami, których dałoby się uniknąć. Bardzo często te kłopoty to zbytnio małe wejścia, przez które nie ma możliwości wnieść wysokich, to znaczy powyżej 2,20 metrów urządzeń.

Identycznie jest z szerokością, mniejsza niż 1,25 metrów sprawia wiele trudności. Przez to posiadamy ograniczony wybór, zaś koszty zaplanowanego biznesu mogą pójść w górę. Powodujące kłopoty są też zbyt nisko umieszczone okna w ścianach, tam gdzie umieszczone są wysokie regały. W takiej sytuacji nie spełniają one przyjętych funkcji rozjaśniania sklepu. Więcej na http://glass24.pl/p-4336/kit-szklarski-10kg-nr-kat-ks10.html.

Słupy podporowe często ograniczają możliwość rozmieszczenia różnych sprzętów, natomiast okazuje się, że w czasie robienia projektu można było przenieść je kilkadziesiąt centymetrów dalej i to mogłoby dosyć dobrze polepszyć komunikację w sklepie. Tak samo z dodatkowymi dekoracyjnymi przedmiotami jak lustra sklepowe (czytaj więcej), które muszą być dobrane już na etapie robienia projektu sklepu. Muszą być właściwie wybrane jak również dopasowane.

Na tym etapie również dobrze jest rozeznać się w temacie dobrania jak najlepszych producentów, dzięki temu trochę oszczędzimy nabywając większe rzeczy, jak maszyny specjalistyczne czy mniejsze dodatki jak przyssawki (www.glass24.pl/c-54/przyssawki.html) czy kit szklarski. Zdarza się często, że niektórzy producenci dają całkiem dobre rabaty za hurtowe zakupy. Takie kwestie są czasami niezwykle istotne w kontekście całej masy wydatków. Nie patrzymy na nie i często przepłacamy, kiedy możemy zaoszczędzić.

Obejrzyj