Wizytówka - podręczna reklama

Dziś trudno wyobrazić sobie usługodawcy bez wizytówki. Jest to najpopularniejsza metoda rozpowszechniania swoich danych i bezpośredni sposób dotarcia do klienta. Zauważmy, że swoje wizytówki mają obecnie nie tylko biznesmeni, lecz również gabinety stomatologiczne, duże sklepu. Na wizytówce są umieszczone bowiem najistotniejsze informacje, takie jak e-mail strona www, telefon oraz godziny otwarcia.

Trzeba jednak zauważyć, że wizytówka to również niezastąpiona forma reklamy. Na tym małym kartoniku umieszcza się przeważnie logo i nazwę firmy, a niekiedy krótką ofertę. Nie zapominając o tym, że większość osób nosi nosi tego typu rzeczy w portfelu, należy zadbać o jak najlepszą reklamę, a więc właściwy projekt swojej wizytówki.


Jak wybrać właściwy projekt?

wizytówka
Autor: Geoffrey Franklin
Źródło: http://www.flickr.com
Wizytówka zasadniczo daje profesjonalnemu projektantowi duże pole do popisu. Co ciekawe trzeba nie lada zdolności, żeby zaprojektować oryginalną wizytówkę, która będzie zarazem czytelna. Naturalnie nietypowe projekty są obecnie w cenie, jednak nie można zapominać, że wizytówka powinna być czytelna.

Z drugiej strony, jeśli swoją designerką formą zaciekawi klienta, poświęci jej więcej czasu i być może dokładniej zapamięta informacje o naszej firmie.Wizytówka musi być spersonalizowana i odpowiednia do tego, czym się zajmujemy. Szczególnie w niektórych branżach wizytówka (kliknij tu) musi komunikować powagę. Wtedy projekt powinien być klastyczny. Możemy sobie jednak pozwolić na bardziej elegancki materiał, z którego będzie wykonana.

Druk i wykonanie

Wizytówka
Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Druk wizytówek (www.drukarniakid.pl/pl/oferta/9/Wizytowki) to również kwestia, na której nie należy oszczędzać. Nawet najoryginalniejszy projekt można zaprzepaścić w złej drukarni. Druk może być cyfrowy lub offsetowy. Druk cyfrowy ma sens w sytuacji, gdy musimy wykonać niewielką ilość kopii. Wówczas cena w stosunku do jakości będzie korzystna. Przy większym nakładzie zdecydowanie lepiej wybrać druk offsetowy.

Dla uzyskania lepszego efektu, wizytówki można dodatkowo zaminować lub wydrukować na papierze o oryginalnej fakturze.

W większych miastach, takich jak Wrocław bez kłopotu znajdziemy dobrą drukarnię. Niektóre z nich mają w swojej ofercie usługi projektowe. Zasadniczo jeśli oczekujemy nieszablonowego wykonania, lepiej zamówić projekt w biurze reklamowym.

Obejrzyj