Zarezerwuj najlepszy lokal na własne wesele

Wesele, które następuje po ceremonii zaślubin jest w polskiej kulturze dość znaczącym wydarzeniem. Jego zaplanowanie, zwłaszcza kiedy ma się większą rodzinę, to szczególne wyzwanie, gdyż absolutna większość przyjęć jest przygotowywana na minimum 100 osób.


Jedną z najpoważniejszych kwestii jest oczywiście wybór najlepszego lokalu. Lokale do wynajęcia oferuje wiele firm - możliwości w tym względzie jest bardzo wiele, ponieważ w zasadzie każda miejscowość w Polsce posiada szeroki wachlarz sal, jak na przykład lokale w Legnicy (np. na http://letia.pl/pl/oferta).

Które kwestie bez wątpienia trzeba wziąć pod uwagę?

Priorytetowym krokiem musi być precyzyjne skalkulowanie liczby gości. Niektóre sale bowiem mają w tym względzie ograniczenia i jeśli organizuje się wesele na około 200 osób, nie można wybrać lokalu, jaki ma możliwość pomieścić tylko 100 gości. Ponadto, istotne znaczenie ma obecność klimatyzacji.
W teorii jest to dziś standard, jednak praktycznie czasami okazuje się, że sale są jej pozbawione, co może okazać się niezwykle kłopotliwe, przede wszystkim jeżeli wesele ma się odbywać latem, które w Polsce bywa upalne. W trosce o komfort własny oraz gości, warto zadbać o klimatyzowaną salę. W miarę możliwości lokal powinien znajdować się też w bliskiej odległości od kościoła bądź urzędu, w którym odbędzie się ceremonia zaślubin. Tym sposobem goście nie będą mieli kłopotów z transportem. Ewentualnie, jeśli odległość jest większa można postarać się o wynajęcie busa lub autobusu. Oczywiście, dosyć istotne są także kwestie estetyczne, chociaż na dzisiejszym rynku działa dużo uzdolnionych dekoratorów, którzy wykonują takie dekoracje sali, że nawet najbrzydszy lokal będzie przypominał własnym wyglądem piękny pałac. Niemniej jednakże, zdecydowana większość sal jest faktycznie atrakcyjnych. Dostępne są sale w stylistyce tradycyjnej bądź rustykalne, naśladujące dawne karczmy.
Ostateczny wybór zależy już od wymagań państwa młodych pod tym względem. Większość sal oferuje usługi własnych kucharzy i narzeczeni nie muszą w zasadzie niczym się zajmować, poza uiszczeniem stosownej opłaty. Jeżeli jednakże planuje się skorzystanie z zaufanej kucharki, wtedy trzeba szukać lokali, jakie dopuszczają taką możliwość. Mogą to być na przykład remizy strażackie, w przeszłości niezwykle popularne wśród par młodych.

Obejrzyj