Yerba mate jako ulubiony napój milionów osób. Próbowałeś już taką herbatę?

W obecnych czasach Yerba mate jest ukochanym napojem milionów ludzi na całym świecie. Dzisiejszy człowiek ceni jej zalety regenerujące, dodające energii. Yerba mate jest obfita w witaminy i minerały. Napój ten jest odpowiednikiem herbaty czy kawy, jakie są często pite w naszej szerokości geograficznej. Herbata yerba mate zwana jest też herbatą paragwajską. Jednakże także w innych państwach zyskuje coraz to wyższą sławę. Napar ten robiony jest z liści ostrokrzewu paragwajskiego. Ma charakterystyczny smak, jaki dla wielu jest unikatem.
Yerba mate posiada szereg właściwości terapeutycznych. Napar usuwa przemęczenie, także aktywizuje predyspozycje umysłowe i fizyczne organizmu. Pogłębia zdolność pracy umysłowej. Ma kojący wpływ na nerwy i mięśnie - magiaorientu.com.pl/category/yerba-mate. Sole mineralne razem z ksantyną wspierają w pracy systemu krwionośnego i usprawniają obieg krwi, bowiem ksantyna działa jako rozszerzacz naczyń. Co więcej, herbata mate minimalizuje głód, blokując właściwe receptory w mózgu.



herbata
Źródło: pixabay.com
Sklep z herbatą proponuje mnóstwo marek pod jakimi jest sprzedawana Yerba mate herbata sklep online. Wielbiciele yerba mate popijają ją w osobliwych naczynkach przez osobliwe słomki. Yerba mate ze względu na mnogość witamin i mikroelementów jest wspaniałym źródłem poprawiającym nie tylko samopoczucie, ale również dodającym werwy, trzeźwości umysłu, wzmacniającym wydolność intelektu. Na dodatek herbata yerba mate filtruje krew z toksyn, zwiększa odporność i wytrzymałość organizmu, poprawia trawienie.

Yerba mate jest moczopędna i niezwykle przydatna w wypadku problemów z pęcherzem. Ma również dobroczynny wpływ na przemianę materii przez pobudzenie ruchów perystaltycznych. Ułatwia trawienie posiłków, łagodzi problemy gastryczne i polepsza wydalanie. Działanie stymulujące yerba mate trwa dłużej niż takie samo działanie kawy i nie ma skutków ubocznych.


Herbata yerba mate jest w stanie być parzona na dużo sposobów. Parzenie (serwis Magia Orientu wejdź) jest uwarunkowane od przyzwyczajeń, wyborów. Jakkolwiek nie ulega kwestii, że niezbędne jest do parzenia stosowne oprzyrządowanie. Zazwyczaj yerba matę sporządzamy w tykwie, jakkolwiek mogą także być inne naczynka, sporządzone specjalnie do yerba mate.

Obejrzyj