Na czym polega hipoteka odwrócona? Do jakich osób najbardziej jest skierowana taka opcja?

Ostatnio wiele słyszy się o tak zwanej odwróconej hipotece. Szczególnie wydaje się to być czymś korzystnym dla ludzi starszych, jako dobry sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych na zabezpieczenie obecnych potrzeb.


Czym jest taka hipoteka? Z czym jest ona związana?
Loteria
Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com


Taka hipoteka zwrotna jest ofertą kierowaną do osób, które posiadają na własność jakąś nieruchomość. Będą oni mogli zawrzeć umowę z firmą lub bankiem, która polega na tym, że co miesiąc będą dostawać daną kwotę pieniędzy (https://funduszhipoteczny.pl/kontakt.html). Po ich śmierci natomiast nieruchomość trafi do firmy lub banku. To jakieś rozwiązanie dla osób starszych, jacy posiadają niskie emerytury i czasami nie stać ich na pokrywanie kosztów życia. W taki sposób mają jakby dodatkową emeryturę, która pomoże im dać sobie radę z najważniejszymi wydatkami takimi jak kupno leków, jedzenia oraz zwyczajnie da im dodatkowy zastrzyk gotówki.


Odwrócony kredyt hipoteczny, bo tak również jest zwany, jest skierowany do osób, jakie nie posiadają żadnej rodziny czy nikogo bliskiego (polecany odwrócony kredyt hipoteczny). Takie osoby nie mają jakiej osobie pozostawić mieszkania, z tego względu jest do dla nich jakieś wyjście, gdy ich sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Często bowiem zdarza się, iż osoby samotne, mające niewielką emeryturę nie radzą sobie z dużymi wydatkami. Już takie zapłacenie czynszu za dom może być dużym wydatkiem. Trzeba jednak dobrze zastanowić się przed taką decyzją. Przeczytajmy dobrze umowę, lub poprośmy jaką osobę o pomoc w tej sprawie.


Nie chcemy przecież natknąć się na niekorzystne zapisy w kontrakcie. Musimy mieć świadomość, że za comiesięczną wypłatę środków oddajemy swoje mieszkanie, na które pracowaliśmy całe życie.

Obejrzyj