Na czym polega hipoteka odwrócona? Do jakich osób najbardziej jest skierowana taka opcja?

Ostatnimi czasy sporo słyszy się o tak zwanej odwróconej hipotece. Szczególnie zdaje się to być czymś korzystnym dla ludzi starszych, jako dobry sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy na zabezpieczenie codziennych potrzeb.


Czym jest tego typu hipoteka idź portal te Pożyczki pl zapraszamy? Z czym jest ona związana?


Loteria
Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com


Tego typu hipoteka zwrotna jest ofertą kierowaną do osób, które posiadają na własność jakąś nieruchomość. Mogą oni zawrzeć umowę z firmą lub bankiem, jaka polega na tym, że co miesiąc będą dostawali daną kwotę pieniędzy (https://funduszhipoteczny.pl/kontakt.html). Po ich śmierci natomiast pieniądze (zobacz smartvest.pl) trafi w ręce firmy albo banku. To dobre rozwiązanie dla ludzi starszych, jacy mają niskie emerytury i czasami nie stać ich na pokrywanie kosztów życia. W ten sposób mają taką dodatkową emeryturę, jaka pomoże im dać sobie radę z najważniejszymi wydatkami takimi jak kupno leków, jedzenia oraz po prostu da im dodatkowy zastrzyk gotówki.
Odwrócony kredyt hipoteczny, bo tak również się taką transakcję nazywa, jest przede wszystkim dla osób, jakie nie posiadają żadnej rodziny czy nikogo bliskiego (polecany odwrócony kredyt hipoteczny). Takie osoby nie mają komu pozostawić mieszkania, dlatego jest do dla takich osób wyjście, gdy ich sytuacja pod względem finansowym nie jest najlepsza. Często jest tak, że osoby samotne, mające małą emeryturę nie radzą sobie z wszystkimi wydatkami. Już samo zapłacenie czynszu za dom często jest dużym wydatkiem. Trzeba jednak dobrze zastanowić się przed dokonaniem wyboru. Sprawdźmy dobrze umowę, albo poprośmy jaką osobę o pomoc w tym temacie.


Nie chcielibyśmy przecież natknąć się na mało korzystne zapisy w umowie. Trzeba być świadomym, iż za taką wypłatę środków musimy poświęcić swoje lokum, na jakie pracowaliśmy całe życie.

Obejrzyj