Pytania i odpowiedzi

 • W jakich miejscowościach mogę znaleźć pracę?

  Obecnie obsługujemy 52 magazyny na terenie Niemiec oraz 9 w Polsce. W Niemczech najwięcej z nich mieści się w regionach: Badenii-Wirtembergii (Baden-Württemberg) , Bawarii (Bayern) , Brandenburgii (Brandenburg) , Nadrenii Północnej-Westfalii (Nordrhein-Westfalen) , Nadreni-Palatynat (Rheinland-Pfalz),. Pracujemy również w Hesji (Hessen), Dolnej Saksoni (Niedersachsen), Saksoni (Sachsen) , Saksoni-Anhalt (Sachsen-Anhalt) , Szlezwik-Holsztyn (Schleswig-Holstein) , Turyngii(Thüringen) oraz w Berlinie. W Polsce natomiast obsługujemy klientów w województwie śląskim, łódzkim, małopolskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim oraz świętokrzyskim.
 • Czy Agencja zapewni mi zakwaterowanie?

  Wynajmujemy mieszkania na terenie Niemiec, z których nasi pracownicy mogą korzystać. W zależności od regiony są to albo domki osobowe, mieszkania w blokach lub pensjonaty. Pracownik może też wynająć sobie mieszkanie na własną rękę. W Polsce nie wynajmujemy mieszkań pracownikom.
 • Czy Agencja zapewni mi dojazd do pracy?

  Dysponujemy własną flotą samochodów. W większości przypadków nasi pracownicy dojeżdżają naszymi samochodami do i z pracy. W razie konieczności mogą też jeździć nimi na zakupy.
 • Jakich zarobków mogę się spodziewać?

  Zarobki w Niemczech nie odbiegają od wypłat niemieckich kolegów na tym samym stanowisku. Minimalna stawka dla pracownika magazynowego w Niemczech to 8,50 euro brutto/h pracy. W większości przypadków proponowane przez nas wynagrodzenia są jednak wyższe. Co do warunków płacowych w Polsce gwarantujemy stałe wynagrodzenie miesięczne lub godzinowe oraz premie uznaniowe.
 • Jak jestem ubezpieczony jadąc do pracy zagranicę?

  Pracownik jest uprawniony do korzystania z opieki medycznej na terenie Niemiec albo na podstawie karty EKUZ Narodowego Funduszu Zdrowia, albo karty wydanej przez jedną z kas chorych w Niemczech.
 • Gdzie odprowadzam podatki, pracując w Niemczech?

  Podatki odprowadzane są najczęściej do niemieckiego urzędu skarbowego i mogą Państwo się z nich spokojnie rozliczyć. W niektórych przypadkach podatek odprowadzany jest w Polsce.
 • Czy chcąc wyjechać zagranicę, muszę znać język niemiecki?

  W większości przypadków znajomość języka niemieckiego nie jest wymagana ze względu na opiekę polskiego koordynatora w miejscu pracy. Jednak znajomość języka umożliwia samodzielną komunikację i załatwianie wszelkich formalności. Najczęściej od kandydatów na stanowisko komisjonera wymagana jest znajomość liczebników niemieckich od 0 do 5000 oraz kilku komend do obsługi systemu słuchawkowego typu PBV. Jako pracodawca udostępniamy naszym magazynierom takie komendy oraz liczebniki niemieckie. Jeżeli kandydat umie język niemiecki w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację, wówczas może ubiegać się o stanowisko brygadzisty magazynowego lub nawet koordynatora całej załogi.
 • Jakie uprawnienia muszę posiadać, żeby otrzymać pracę?

  W każdym magazynie bezwzględnie wymagane są od pracowników uprawnienia do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym oraz aktualne orzeczenie psychologiczne. Jeżeli praca odbywa się w magazynie spożywczym, wówczas wymagana jest książeczka sanitarno-epidemiologiczna.
 • 1