Fala upałów nadciągnęła nad Polskę i wygląda na to, że niekoniecznie szybko nas odpuści.

Jak przetrwać te dni w biurowej rzeczywistości?

 

Po 1- Regularnie się ochładzaj!
Częste ochładzanie się chłodną wodą (nie lodowatą) jest bardzo wskazane w upały. Najbardziej strategiczne miejsca na naszym ciele to: twarz, nadgarstki, nogi (stopy).

 

Po 2- ubierz się odpowiednio!

Mamy świadomość, że większość z Was zobowiązana jest do ubioru zgodnego z dress codem, ale nawet w takiej sytuacji warto postawić na przewiewne tkaniny, które będą „oddychać” na naszym ciele, w luźnych fasonach. Nie polecamy w upały wiskozy czy poliestru- to bardzo mało wskazane towarzystwo w wysokich temperaturach.

 

Po 3- Pij dużo wody!

W upale każdy z nas powinien wypić nawet 3 litry wody niegazowanej. I nie ma co się opierać. Odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne w tym trudnym okresie.
Ważne aby zwrócić uwagę na to co pijemy. Gazowane mocno słodkie napoje to nie najlepszy pomysł. Raczej postaw na wodę mineralną ew. z dodatkiem cytryny i mięty. Świetnie będzie gasiła pragnienie i doda Ci orzeźwienia.

 

Po 4-  Nie przesadzaj z klimatyzacją!

5-7 stopni mniej niż temperatura panująca na zewnątrz to odpowiednie ustawienie klimatyzatora. Nie ma co przesadzać z chłodzeniem, bo po wyjściu i starciu z panująca w przestrzeni temperaturą, może nam zapewnić jedynie infekcję dróg oddechowych.

 

Po 5- Aktywny bądź popołudniu!

Unikaj 12:00- jak ognia! Dosłownie- południe w upał to jak spacer w towarzystwie ogniska. Wszelką aktywność pozostaw na późniejszą godzinę. Osobą starszym i dzieciom zaleca się pozostanie w domu w godzinach szczytu.

 

Po 6. Uważaj na to co jesz!
W upały poleca się jeść lekko i o regularnych porach. Szczególnie uważaj na jedzenie w przestrzeni miejskiej. Fast Food czy kebab w budce za biurem w upale może okazać się mocno zdradliwy, a jego skutki odczujesz szybko i nie będą to najprzyjemniejsze doznania w Twoim życiu.

 

Po 7 – Mniej znaczy więcej!

Drogie Panie, bo to o Was głownie mowa! Na czas upału dobrze jest zrezygnować z ciężkiego makijażu. W zamian za niego wybierzcie oddychające kosmetyki o lekkiej konsystencji, które dodatkowo ładnie rozświetlą Wasza cerę!

 

A na koniec po 8 i najważniejsze pamiętajcie, że chłodna kąpiel to najlepsze orzeźwienie! W czasie upału warto szczególnie dbać o higienę osobistą. A  chłodna woda dodatkowo działać będzie orzeźwiająco.


Jak aplikować?

Aby przesłać swoje CV, użyj formularza rekrutacyjnego.

Infolinia rekrutacyjna:

  +48 32 441 91 50