W wirze obowiązków często zdarza się nam zapominać o tak ważnej rzeczy jak odpoczynek.  Najczęstszym winowajcą jest brak wyznaczonych priorytetów i zrozumienie, że nie wszystkie sprawy wymagają natychmiastowej reakcji.
Sprawę ułatwi nauczenie się klasyfikacji zachowań:

  • Pilne i ważna
  • Ważne, ale nie pilne
  • Pilne, ale nie ważne
  • Ani nie pilne, ani ważne

Dzięki takiej klasyfikacji jesteś w stanie wykonać swoje obowiązki efektywnie, a co najważniejsze: terminowo.

  1. Postaw na komunikację- zasadniczo nikt z nas nie pracuje w pojedynkę. Dlatego też najważniejsze to nauczyć się rozmawiać i komunikować swoje potrzeby otoczeniu, nim nawal obowiązków odbierze ci życie prywatne zejdzie na dalszy tort.
  2. Sport to zdrowie – dzięki priorytetom praca nie powinna wyjść poza ramy ośmiu godzin codziennej pracy. Dzięki temu będziesz miał jeszcze czas na zagospodarowanie popołudnia wg. Własnego uznania. Najlepszym antidotum na zmęczenie i osowiałość jest sport, który świetnie wpisuje się w nurt work-life balance. Aktywność fizyczna nie tylko redukuje stres, ale również uwalnia endorfiny.
  3. Offline nie boli… - bycie ciągle on-line to zmora naszych czasów. Raz na jakiś czas uwolnij się od ciągle dzwoniącego telefonu i poczty mail. Rozpraszacze są wrogiem odpoczynku i całej idei work-life balance.
  4. Odpoczynek – obowiązek – prawo do urlopu nie powinno być przywilejem, ale obowiązkiem. Dni wolne od zawodowych obowiązków powinny upłynąć pod znakiem zdystansowania się do służbowych spraw i odnalezienia zdrowej równowagi między karierą, a codziennym życiem. I pamiętaj o najważniejszym. Będąc zmęczonym nie wykonujesz w pełni swoich obowiązków.

Prawda, że proste? 
Zatem kiedy wprowadzisz zmiany w swoją codzienność? 

 


Jak aplikować?

Aby przesłać swoje CV, użyj formularza rekrutacyjnego.

Infolinia rekrutacyjna:

  +48 32 441 91 50