Na przestrzeni lat, Personnel International BPO dla wielu z nas stał się czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Prócz wielu przyjaźni, które zawiązały się w murach firmy, powstała również wielka, barwna, międzynarodowa społeczność. Uczymy się od siebie zwyczajów, wymieniamy tradycjami, a w biurach niejednokrotnie okazuje się, że „urzędowym językiem” jest zlepek wszystkich, którymi się posługujemy.

 

Dlatego i Wam chcielibyśmy przybliżyć ludzi, którzy tę firmę tworzą. Skąd pomysł na przyjazd do Polski, jak odnaleźli się w nowej rzeczywistości i jak patrzą na nasz kraj? O to zapytaliśmy bohaterów naszego pierwszego artykułu w tym cyklu czyli Oleksiia i Anastasiie. Na co dzień są pracownikami Personnel International BPO, Anastasiia, nazywana Nastką zajmuje się rekrutacją pracowników, Oleksii jest project managerem, każdego dnia kierującym zespołami naszych magazynierów.

Poznajcie ich bliżej!

 

PI BPO: Powiedzcie coś o sobie, skąd pochodzicie, czym zajmowaliście się mieszkając na Ukrainie?

Oleksii: Mam na imię Oleksii, a moja żona Anastasiia, pochodzimy ze środkowej części Ukrainy z małych miasteczek. Przed przyjazdem do Polski ja byłem przedsiębiorcą i prowadziłem razem ze wspólnikiem własną agencję turystyczną, a także pośredniczącą w pracy za granicą: w Europie oraz USA i Canadzie, Anastasiia po skończeniu Uniwersytetu w kierunku hotelarsko- gastronomicznym, pracowała w najlepszych restauracjach w dużych miastach w Ukrainie.

 

PI BPO: Skąd pomysł na wyjazd do Polski? Jakie miasto wybraliście na swój nowy dom?

Oleksii: Pomysł na wyjazd pojawił się już wcześniej, głównie dlatego, że ja mam polskie pochodzenia oraz planowałem repatriację. Miasto, które wybraliśmy to Warszawa i jej okolice.

 

PI BPO: Czy początki były trudne? Jak przyjęli Was Polacy?

Oleksii: Chyba dla każdego kto przyjeżdża do innego kraju najtrudniejszym jest język, tak samo i dla nas priorytetem było nauczyć się języka polskiego. Pomogło nam to, że od początku mieliśmy kolegów Polaków z którymi mogliśmy ćwiczyć.

 

PI BPO: Jak jest dziś, jak patrzycie na Polskę z perspektywy lat?

Oleksii: Jak jest dziś? W tej chwili kończę studia, za rok planuję rozpocząć kolejny kierunek.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że w porównaniu z innymi krajami (a mam z czym porównać) Polska rozwija się we wszystkich kierunkach: społecznie, ekonomicznie, gospodarczo i dzięki czemu mamy tu możliwość rozwijania się zawodowo.

 

PI BPO: Co Polska zmieniła w Waszym życiu?

Oleksii: Zmieniła tryb życia, zmieniła poglądy na plany, a nawet nie ukrywam tego że zmieniła myślenie.

 

Anastasiio, Olku dziękujemy Wam za podzielenie się z nami Waszymi spostrzeżeniami dotyczącymi Polski i wspomnieniami!